Нові ОбличчяПослужний список

Карплюк досі виводить кошти з бюджету через “корупційні схеми”

0

Як відомо, 8 серпня, співробітники поліції і прокуратури провели обшуки  в Ірпінській міській раді. Тоді вони ситуацію не коментували, але в.о. голови Ірпеня і людина екс-мера Карплюка – Анастасія Попсуй спробувала в усьому звинуватити недобросовісних платників пайових внесків. На її думку саме “горе-забудовники” і замовили обшуки з вилученням документів про несплату. Але Попсуй забула про те, що команда Карплюка, до якої вона також відноситься, протягом багатьох років займалася обкраданням бюджету, приймаючи відповідні рішення про виділення пайової участі.

Про це стало відомо з листа НАЗК, яке ще в грудні 2016 року звернулося до тодішнього мера Ірпеня Володимира Карплюка. Мета – проведення перевірки депутата Ірпінської міської ради Олександра Пащинського та його батька. Предметом перевірки стало вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією порушення, або невиконання Закону під час проведення тендерних аукціонів. 


В ході перевірки Національним агентством з питань запобігання корупції було встановлено, що Олександр Пащинський, який входить до складу комісії з питань житлово-комунального господарства, працює юристом в ТОВ «Б.І.І.А.К.». Засновник і директор даного підприємства – батько Олександра Сергій Пащинський, який також є власником спортивно-технічного клубу “Сона”.

Саме ці дві компанії були переможцями аукціонів в 2016 році, які проводив Виконавчий комітет Ірпінської міської ради. ТОВ «Б.І.І.А.К.» виграла будівництво пішохідної алеї і капітального ремонту дороги з тротуарами і автостоянками. Вартість даного підряду склала 8,6 млн грн. МПП СТК «Сона» в травні 2016 року виграла аукціон по ремонту тротуарів у місті Ірпінь. Це підтверджує наявність у Олександра Пащинського потенційного конфлікту інтересів – наявність у особи приватного інтересу в сфері, в якій він виконує свої службові або представницькі повноваження, адже він – член політичної партії Карплюка «Нові обличчя» і зять заступниці мера Лідії Михальченко, яка свого часу отримала підозру за кількома статтями (разом з Карплюком та його заступником Христюком підозрювалася в фіктивній діяльності та створенні ОЗУ). Батько депутата, Сергій Пащинський -підприємець, який в 2014 році очолював штаб БПП в Ірпені і був довіреною особою одного з членів «Нових облич». 

Така «співпраця» Ірпінської міської ради з Пащинськими –не одиничний випадок. ТОВ «Б.І.І.А.К.» також займалась капітальним ремонтом тротуарів та велосипедних доріжок по вул. Шевченко та Соборна у вересні 2016 – січні 2017 року. Вартість робіт тоді склала 1,2 млн грн. Загалом, за 2016-2017 рр. ці дві компанії отримали 42 замовлення на ремонт, будівництво чи асфальтування доріг та прокладання тротуарів.

Перевіркою НАЗК Карплюка не налякала , адже він навіть не змінив свою “корупційну схему” заробітку, а в деяких випадках навіть “відточив” свою майстерність. Згідно ЗУ “Про публічні закупівлі” – якщо вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) не перевищує 200 000 гривен, а робіт – 1,5 млн грн., то замовники повинні дотримуватися принципів здійснення державних закупівель, встановлених цим Законом, і можуть використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), постачальника послуги (послуг) і виконавця робіт для укладення договору. Саме цим пунктом Закону нахабно “користувався” Карплюк. Він застосовував допорогові закупівлі, де “розбивав” вартість робіт по об’єктах таким чином, щоб вона не перевищувала 1,5 млн грн, а “переможцем” відбирав “свої” компанії.

Ситуація з перемогою в тендерах “своїх” сталась також і в липні 2019 року, майже через рік після того, як Карплюк пішов з поста мера. Між Ірпінською міською радою та МПП СТК «Сона» був підписаний договір на будівництво алеї набережної з велодоріжкою від вул. Підгірна до траси Р-30 в місті Ірпінь, вартість робіт якої склала 34,2 млн грн.

Але в результаті громадського контролю державних закупівель були виявленні численні порушенння законодавства. На підставі цієї інформації Державна аудиторська служба України (Північний офіс) провела моніторинг процедури закупівлі робіт з будівництва набережної з велодоріжкою. В результаті перевірки було виявлено порушення законодавства в частині неоприлюднення чи несвоєчасного оприлюднення інформації на веб-порталі Уповноваженого органу, а також в частині розгляду і / або відхилення (не відхилення) замовником тендерної пропозиції.

Крім того, МПП СТК «Сона» в даному аукціоні здобула перемогу порушуючи п.7 ст.17 Закону України «Про державні закупівлі» – «тендерна пропозиція подана учасником процедури закупівлі, який є пов’язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі тендерного комітету (Пащинський) , уповноваженою особою замовника ».

Виграти цей аукціон МПП СТК «Сона» допомогло підприємство ТОВ СК “ІБІС”, за відсутності якого як конкурента, аукціон з вартістю робіт в понад 34 млн грн. міг не відбутись. Цілком ймовірно, що дана компанія також з «орбіти Карплюка», адже регулярно  отримує підряди від мерії по допороговим закупівлям. За участь в цьому аукціоні ТОВ СК “ІБІС”, отримувало тендери за скороченою формою, без конкуренції і без оприлюднення технічних документів.

Отож, Карплюк і його команда протягом декількох років виводить бюджетні кошти через підставні компанії. І навіть після його відставки, дані схеми продовжуються діяти. Та після нещодавніх обшуків з’явилась надія, що всі чиновники, які причетні до афер, найближчим часом відповідатимуть у суді.

Володимир Карплюк і його “Синергія Сіті”: грандіозна афера екс-мера

Попередня стаття

Вам також може сподобатися

Коментарі

Відповісти

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше в Нові Обличчя