Кримінальні справи

Карплюк отримав кримінальне провадження за фактом перевищення службових повноважень

0

З 2016 року, керівництво Ірпінської міської ради на чолі з Володимиром Карплюком намагалось незаконно забудувати заплавні землі річки Ірпінь. Зміна призначення цих територій можлива лише за згодою з Кабінетом міністрів України, але місцевий голова Карплюк цинічно знехтував законом, за що отримав чергове кримінальне провадження.

Ці земельні ділянки – заплави річки Ірпінь – мають цільове призначення для ведення сільськогосподарської діяльності та, згідно з висновками державної виконавчої влади, їх забудова суттєво погіршить екологічний стан і фактично може навіть спричинити екологічну катастрофу, – пише ІА “Уніан”.

Проте 15 вересня 2016 року під майбутню забудову ірпінськими депутатами було  затверджено детальний план території.

Через таке грубе порушення закону, правоохоронними органами було відкрито кримінальне провадження № 42017110000000376, за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України – за фактом перевищення службових повноважень при прийнятті рішення про затвердження Детального плану території .

Зазначені дії є незаконними у зв’язку з наступним:


1. Земельні ділянки у заплаві річки Ірпінь знаходяться за межами міста Ірпінь, що підтверджується даними Публічної кадастрової карти України, Індексно-кадастровою картою м. Ірпінь Київської області, інформацією Київської обласної державної адміністрації, Ірпінської міської ради.

2. Земельні ділянки, що знаходяться у кварталі, обмеженому вул. Маяковського, пров. Озерний, вул. Достоєвського та вул. Гайдара, мають сільськогосподарське призначення, що виключає житлову та громадську забудову згідно зі ст. 19 Земельного кодексу України.

3. Земельні масиви у заплаві річки Ірпінь не підлягають забудові згідно з висновками органів державної виконавчої влади, діяльність яких реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства та гідротехнічної меліорації земель, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів (Київводресурси). Більш того, згідно з висновками Київводресурсів забудова заплавних земель річки Ірпінь може призвести до екологічної катастрофи в Ірпінському регіоні.

4. Землі в заплаві річки Ірпінь відносяться до осушених торфовищ із значним шаром залягання та відповідно – до особливо цінних земель.

5. На вказаних землях розташована “Загальнодержавна осушувально-зволожувальна система р. Ірпінь”. Зміна цільового призначення вказаної категорії можлива виключно у разі списання Кабінетом Міністрів України меліоративної системи.

Наразі, на заплаві річки Ірпінь ведеться незаконна забудова. Місцева влада наближає екологічну катастрофу, через яку постраждає притока Дніпра – річка Ірпінь. Родючий шар грунту вивозиться на продаж, а на його місце завозять будівельне сміття, перетворюючи цінні землі на міське звалище та будівельний майданчик.

Пікет під ОДА. Карплюк+Ценов=Ірпінське Чикаго

Попередня стаття

Кримінальне провадження Карплюку: незаконне переведення цінних земель під забудову

Наступна стаття

Вам також може сподобатися

Коментарі

Відповісти

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *