Кримінальні справиНовини

ТОП-10 кримінальних справ проти Карплюка та його оточення

0

За час перебування Володимира Карплюка на посаді Ірпінського міського голови органами прокуратури та поліції розпочато не один десяток кримінальних проваджень, де так чи інакше фігурують посадовці органу місцевого самоврядування, а також забудовники, що входять до оточення колишнього очільника міста. Презентуємо ТОП‑10 найгучніших і найбільш цинічних з них.

1 місце: договори з покійником (створення злочинної організації з метою заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах)

Посадовці Ірпінської міської ради (В. Карплюк, Д. Христюк, Л. Михальченко, І.Дворніков) укладали договори на надання послуг та виконання робіт з покійником і сплатили «йому» понад 20 млн грн бюджетних коштів.

2 місце: ліс — під забудову (зловживання службовим становищем)

Карплюк незаконно змінив цільове призначення 15 га земель ірпінського лісу під багатоповерхову забудову.

3 місце: заплава річки та городи людей — теж під за-будову (незаконна зміна цільового призначення 18 га заплави р. Ірпінь із сільськогосподарського на багатоповерхову забудову)

На прикладі цього провадження посадовці міськради, як колишні, так і чинні, а також забудовники продемонстрували, що з правоохоронцями у них про все домовлено.

4 місце: затвердження плану забудови заплави

Розпочато за фактом перевищення службових повноважень при прийнятті рішення про затвердження Детального плану території на заплаві ще у 2016 році.

5 місце: забруднення заплави р. Ірпінь будівельним сміттям

Воно стосується факту забруднення земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею близько 10 га будівельними та промисловими відходами. Це відпрацьована в Ірпені схема приведення сільськогосподарських земель у непридатний до використання за цільовим призначенням стан для подальшої забудови.

6 місце: замість грошей до бюджету — «послуги»

За законом, забудовники мають сплачувати у бюджет міста гроші, але ірпінська влада пайові внески бере «ро-ботами» та «послугами», які фактично не можна перевірити. Види робіт/послуг утаємничуються і громадськості не повідомляються.

7 місце: захист поліцією незаконного будівництва партнера Карплюка (події на ДСО, вул. 8 Березня, 23, м. Ірпінь)

Співробітники поліції із застосуванням спецзасобів разом з «тітушками» у період дії ухвали слідчого судді про арешт земельної ділянки захищали будівництво, яке ведеться фірмою, пов’язаною із бізнес‑партнером Карплюка Антоном Мирончуком. Жодний співробітник поліції до відповідальності не притягнутий. Будівництво продовжують, квартири продають.

8 місце: незаконна забудова бізнес-партнерами Карплюка

Провадження було зареєстровано за результатами гучної перевірки діяльності Ірпінської міськради з питань додержання земельного, водного, природоохоронного законодавства, законодавства у сфері містобудівної діяльності та інших питань, яка завершилася ще восени 2015 року.

Правоохоронцями було проведено ряд гучних обшуків, вилучено багато документів і на цьому активність завершилася. Наслідком бездіяльності правоохоронців стало знищення зелених зон та збагачення забудовників.

9 місце: знищення комунального майна та порушення при передачі в користування ТОВ «ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП» земельної ділянки по вул. Мінеральна у м. Ірпінь

Бездіяльність правоохоронців дала можливість збуду-вати, ввести в експлуатацію ЖК «Фаворит», а також реалізувати квартири у вказаному житловому комплексі. Та відповідно зробила неможливим приведення земельної ділянки у попередній стан та повернення її у комунальну власність.

10 місце: єдине з переліку провадження, яке не стосується діяльності Карплюка на посаді ірпінського міського голови

Розпочато за фактом порушення Карплюком у 2011 році, коли він обіймав посаду директора ТОВ «САРАФАН», вимог законодавства при проведенні робіт з підвищеною небезпекою, що потягло за собою смерть одного працівника і отримання тяжких тілесних ушкоджень іншим.

Сергій Гапон, правозахисник, директор юркомпанії «ПравоЕксперт»

ЯК ВИХОДЕЦЬ З ПАРТІЇ РЕГІОНІВ СТВОРИВ ПРОЕКТ «НОВІ ОБЛИЧЧЯ» І КАЗКОВО ЗБАГАТИВСЯ

Попередня стаття

БІЛА ПЛЯМА БІОГРАФІЇ. Самогубство чи вбивство?

Наступна стаття

Вам також може сподобатися

Коментарі

Відповісти

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *