Кримінальні справи

Зловживанням службовим становищем – кримінальне провадження Володимира Карплюка

0
Обшуки в Ірпені

Серпень, 2017 р. Прокуратура Київської області проводить виїмку рішень Ірпінської ради. Про це повідомляють у прес-службі відомства. На ірпінського мера Володимира Карплюка відкрито кримінальне провадження за фактом незаконного зарахування пайової участі не грошовими коштами, як це передбачено законом, а роботами та послугами, які фактично не можна перевірити.

Зазначене створює передумови для зловживання, а саме зменшення розміру пайової участі, а також подвійного фінансування робіт (один за раз за рахунок бюджетних коштів, а потім як пайову участь), а різниця, відповідно, йде в кишеню до мера та його найближчого оточення.

Під час обшуків прокуратура витребує документи за останні три роки. Вони стосуються виділення земельних ділянок на території Ірпінського регіону.

Правоохоронці діють в рамках кримінального провадження, відкритого за фактом зловживання владою або службовим становищем службових осіб органу місцевого самоврядування.

“Так, на території Ірпінської ради протягом 2015 – 2016 років введено в експлуатацію ряд багатоквартирних житлових будинків. Замовники вказаних об’єктів будівництва уклали з Ірпінською радою договори про залучення коштів на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури м. Ірпінь у вигляді пайової участі. Проте, кошти пайової участі на рахунок Виконавчого комітету Ірпінської міської ради не надходили, натомість замовники виконували інші роботи на території м. Ірпінь, вартість яких орган місцевого самоврядування зарахував як сплату пайової участі”, – йдеться на сайті прокуратури.

“Після чого, Ірпінська міська рада прийняла рішення про зменшення величини понесених затрат, що є порушенням вимог ст. 40 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” та Бюджетного кодексу України, яке призвело до недоотримання коштів місцевим бюджетом на загальну суму понад 3 млн грн”, – додають у відомстві.

У прокуратурі повідомляють, що добровільно надати документи Ірпінська рада не погодилась. У зв’язку з цим правоохоронцям довелося здійснити тимчасовий доступ до документів Ірпінської ради.

Наразі досудове розслідування триває.

Про хід розслідування вказаного кримінального провадження прокуратура Київської області обіцяє повідомити громадськість додатково.

Депутат Ірпінської ради від “Свободи” Богдан Мельничук розповідає, що за три роки забудовники заборгували місту не 3 млн, а десятки млн. грн.

“Пайова участь полягає в перерахуванні замовником чи забудовником коштів до місцевого бюджету для створення й розвитку інфраструктури. Впродовж 3-х років рада прийняла сотні рішень про зарахування пайової участі виконаними роботами. Отримати повну інформацію про виконані роботи, які було зараховано, було неможливо. Я не розумію як депутати за це голосували. Наші, звісно, не голосували за це. Зменшували розмір пайової участі від 4-х% до 0,01%. 3 млн. грн. – це один, максимум, 2 будинки, я б говорив про недоотримання бюджетом як мінімум 33 млн.”, – коментує Мельничук.

“Це болюче питання, бо дійсно забудовники не сплачвали пайову участь. Коли я був в.о. голови, у мене були десятки позовів від зхабудовників про визнання недійсними договорів про пайову участь. Зокрема, такі суди були з депутатом від “Нових облич”, який вже майже рік не ходить на сесії, Ігорем Вишняковим. Наприклад, більше 5 млн. грн. по парку “Центральний” зарахували як пайову участь забудовникам Антону Мирончуку, Ігорю Оверку та ЖБК “Гранд Віллас України”, останні, разом з ТОВ “Сарафан”, яке пов’язане з мерам Ірпеня Володимиром Карплюком, будували в Ірпені ЖК “Річ таун”, – додає депутат.

За такі дії ірпінської влади на чолі з Володимиром Карплюком було відкрито кримінальне провадження № 42017110000000377 за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Наразі, практично на кожній сесії наближеним забудовникам постійно зараховуються суми у якості пайової участі та відповідно зменшується сума, яка підлягає сплаті до бюджету. При цьому види робіт/послуг утаємничуються і громадськості не повідомляються.

Джерело: kotsubynske.com.ua

Депутат “Нових облич” Оверко задекларував 586 квартир

Попередня стаття

Соратник Януковича Володимир Карплюк балотується до парламенту в 2019

Наступна стаття

Вам також може сподобатися

Коментарі

Відповісти

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *