Нові ОбличчяНовиниПослужний список

Очільниця Ірпінського суду Саранюк покриває Карплюка та пов’язані з ним незаконні забудови

0

Колишній мер Ірпеня і лідер партії «Нові обличчя» Володимир Карплюк продовжує управляє містом, хоча і залишив крісло мера у 2018. Він так вдало пустив в місті своє коріння, що йому не страшні десятки кримінальних справ за спиною. Злочини залишаються безкарними, а сотні розглядів щодо незаконних будівництвах закриваються через формальні причини.

Жодного вироку корумпованим чиновникам за всі роки незалежності в Ірпені не було винесено. Все завдяки тому, що Ірпінський суд успішно зливає справи.

В основному завдяки одній людині – Людмилі Саранюк, яка ось уже 21 рік керує судом і користується своїм службовим становищем: вирішує питання як своїх родичів, так і наближених чиновників.

РОДИННІ ЗВ’ЯЗКИ

Людмила Саранюк в 2014 році прикривала земельні оборудки свого сина Ярослава Марущака, який організовував продаж земельних ділянок від імені підставних осіб, на користь забудовника Ігоря Оверко.

За заздалегідь розробленим планом під прикриттям судді Саранюк її син через зв’язки в державних органах влади та місцевого самоврядування організовував рішення Ірпінської міської ради про виділення земельних ділянок на підставних осіб, яких він спеціально підшукував для цих цілей. Надалі земельні ділянки перепродавалися Оверко та наближеним до нього особам для забудови.

dogovor.jpg

Двома тижнями раніше Саранюк видала своєму синові довіреність на ведення справ.

doverennost.jpg

Тобто є факт того, що син голови суду брав участь в земельних махінаціях Ігоря Оверко – депутата від «Нових облич» і довіреної особи Володимира Карплюка, якого до речі зараз судить Ірпінський міський суд.

ТОП-10 ЗЛИТИХ КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ

Пропонуємо ознайомитись з топ-10 кримінальних справ, які спустив на гальмах Ірпінський міський суд, тим самим легалізувавши забудови, проти яких виступала місцева прокуратура і місцеві жителі.

  1. Справа №367 / 7892/17 (суддя – Лариса Саранюк) про визнання незаконним та скасування рішення Ірпінської міської ради про зміну цільового призначення земельної ділянки площею 9,6562 га із земель сільськогосподарського призначення на землі багатоповерхової забудови.

Підставою для подачі позову стало перевищення Ірпінським міською радою повноважень. Оскільки земельна ділянка знаходиться за межами м Ірпінь, і, відповідно, цільове призначення могла змінити виключно КОДА. Позов був поданий ще в листопаді 2017 року, проте у зв’язку з затягуванням судового розгляду до цих пір рішення по справі не прийнято. Судом проігноровано заяву прокуратури про забезпечення позову у вигляді зупинення дії оскаржуваного рішення.

Зазначене бездіяльність дозволило почати незаконне будівництво, яке сьогодні заморожено (потенційний довгобуд і ошукані інвестори).

  1. Справа №367 / 2022/15 (суддя – Лариса Саранюк) про визнання недійсними державних актів на право власності на земельні ділянки скверу «Лісовий», між вулицями Університетська і Лісова в м Ірпінь, які сьогодні намагається забудувати Дмитро Войцех, за підтримки депутата Максима Плешка – також люди з оточення Карплюка.

Рішенням Ірпінського міського суду від 9 червня 2020 року в задоволенні позову відмовлено з надуманих причин, у зв’язку з тим, що ділянки були об’єднані. При цьому суд першої інстанції проігнорував висновки Великої палати Верховного Суду про те, що спірні земельні ділянки належать до земель рекреаційного призначення (парк культури і відпочинку «Лісовий»). Очевидно, що суд діяв в інтересах забудовника – Дмитра Войцеха, якого Карплюк сьогодні веде до місцевої ради від партії «Справедливість».

  1. Справа №367 / 7359/17 (суддя – Оксана Пархоменко, з жовтня 2020 року в відставку) – постановою Ірпінського міського суду від 15 березня 2017 року була скасована накладення арешту на земельну ділянку в Ірпені, по вул. 8 Березня, 23 (площею 1,1167 га), у вигляді заборони відчужувати, користуватися і розпоряджатися нею.

Законність накладення арешту була підтверджена 13 лютого 2017 року Апеляційним судом Київської області.

Фактично зазначеною постановою надано дозвіл на забудову земельної ділянки державної форми власності, і передача в користування будівельної компанії ТОВ «Альфа-Строй». Зазначені дії дозволили почати незаконне будівництво, яке сьогодні заморожено (потенційний довгобуд і ошукані інвестори).

  1. Справа №367 / 6388/16 (суддя – Наталя Карабаза) за позовом обласної Києво-Святошинської прокуратури до Ірпінському міській раді, про визнання незаконними та скасування рішень:

від 18.02.2016 №541-8-VІІ «Про розробку детального плану території забудови кварталу міста Ірпінь, обмеженого вул. Маяковського, провулок Озерний, вул. Достоєвського і вул. Гайдара »;
від 15.09.2016 року №1290-21- VІІ «Про затвердження детального плану території забудови кварталу міста Ірпінь, обмеженого вул. Маяковського, провулок Озерний, вул. Достоєвського і вул. Гайдара ».
Суддею Ірпінського міського суду 13 вересня 2017 року, незважаючи на надані прокуратурою докази, про те, що земельні ділянки знаходяться за межами населеного пункту, незаконно відмовлено в задоволенні позову. Зазначене рішення було скасоване судом касаційної інстанції.

  1. Справа №367 / 9671/19 (суддя – Людмила Саранюк) про арешт земельних ділянок, де ведеться будівництво ЖК «Ютландія». Постановою Ірпінського міського суду Київської області від 30 січня 2020 року скасовано даний арешт, який було накладено 13 грудня 2019 року.

Рішення було обґрунтовано тим, що забудовник усунув порушення містобудівного законодавства. Хоча це не відповідало дійсності, адже, за інформацією органів ДАБК, порушення залишилися. Таким чином Саранюк легалізувала незаконне будівництво.

  1. Справа №367 / 5230/18 (суддя – Оксана Пархоменко) про арешт ділянок, де під виглядом будівництва школи почалося будівництво ЖК Ігоря Оверко – «Синергія сіті».
    Постановою Ірпінського міського суду від 6 листопада 2018 року скасовано арешт, накладений Ірпінським міським судом 25 січня 2018 року, законність якого підтверджена Апеляційним судом Київської області в лютому 2018 року.

З метою приховування неправомірних дій, суддею було присвоєно справі новий номер.

  1. Справа №367 / 2500/20 (суддя – Людмила Саранюк) про арешт земельних ділянок по вул. Давидчук (ЖК «Елемент»). Постановою Ірпінського міського суду від 10 червня 2020 року скасовано арешт, накладений Ірпінським міським судом 22 квітня 2020 року. Як і в попередньому випадку, суддею було присвоєно новий номер справі.
  2. Справа №367 / 3734/20 (суддя – Світлана Оладько) про скасування містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки (землі, де будується ЖК «New York Towers»). Позов громадської організації до відділу містобудування та архітектури Ірпінської міської ради, де третьою особою виступає Антон Мирончук.

Підставою звернення до суду з позовною заявою стало те, що цільове призначення ділянок не дає права здійснювати багатоповерхове будівництво.

Позов поданий: ще 24 липня 2017 року, проте у зв’язку з затягування судового розгляду до цих пір рішення по справі не прийнято. Сьогодні будівництво заморожено (потенційний довгобуд і ошукані інвестори).

  1. Справа № 367/5505/20 (суддя – Світлана Оладько) про арешт земельних ділянок по вул. Павленко, 54в, 54г, 56, 58, 58б (ЖК «Нові Метри Center»).

Будівництво ведеться в приватному секторі, з порушенням містобудівного законодавства, а саме: генерального плану та зонування.

Постановою Ірпінського міського суду від 1 вересня 2020 року відмовлено в задоволенні клопотання Ірпінського відділу поліції про накладення арешту на зазначені земельні ділянки.

  1. «Вишенькою на торті», може бути справа проти того самого депутата Ігоря Оверко – партнера сина голови суду Саранюк, яке дуже технічно «злито» з формальних причин.

За даними Національного агентства з питань запобігання корупції, 18 березня 2019 року в Ірпінський міський суд направлено цілих 83 адмін протоколи про вчинення корупційних правопорушень стосовно депутата Ірпінської міської ради VII скликання Ігоря Оверко.

НАБУ встановило, що Оверко 83 рази не подав повідомлення про суттєві зміни його майнового стані, після отримання в 2017 році доходу від продажу 83 квартир в Ірпені.

Загальна сума, яку заховав депутат, перевищує 15 млн гривень, за що передбачена відповідальність за ч. 2 ст. 172-6 КУпАП – порушення вимог фінансового контролю. Зазначені протоколи були передані на розгляд судді Ірпінського міського суду Віталію Кафтанова, і об’єднані в одне провадження, якому присвоєно №367 / 2147/19.

Але 19 квітня 2019 року Суддя Кафтанов постановою повернув справу про адміністративне правопорушення в НАПКА. Підставою стала відсутність адреси і підписи свідків у протоколах. Але ж відповідно до положень ст. 256 КУпАП адреси свідків вказуються тільки при їх наявності. Підписувати чи не підписувати протокол – є правом свідка, а не їх обов’язком.

Протоколи були доопрацьовані, і знову спрямовані до Ірпінського суду, які також потрапили Кафтанова (виробництво №367 / 3684/19). Але в липні 2019 року цей же суддя на аналогічних підставах відфутболив справу про адміністративне правопорушення в НАПКА.

У вересні 2019 роки після чергової доопрацювання і передачі матеріалів до суду (виробництво №367 / 6860/19), Кафтанов, своєю постановою закрив провадження у справі Ігоря Оверко, в зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення. Адже він зробив все, щоб пропустити ці терміни (3 місяці).

Необхідно звернути особливу увагу, що саме документами (договорами купівлі-продажу, даними Державного реєстру прав на нерухоме майно, і т.д.) встановлюється наявність або відсутність в діях / бездіяльності ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 КУпАП.

Таким чином, повернення протоколів в НАПКА для доопрацювання, не мало жодних законних підстав, а депутат партнера сина Саранюк і Карплюка – Ігор Оверко, уникнув відповідальності.

Так що ми маємо Ірпінський суд, на чолі з Людмилою Саранюк, що працює в зв’язці з забудовниками і корумпованими чиновниками, якими управляє Карплюк. Сміливо можна заявити, що створено ОЗУ, куди входять представники судової влади і місцевої ради, і всі вони повинні виявитися на лаві підсудних.

Джерело: https://dubinsky.pro/

Про Карплюка зняли замовний сюжет-інтерв’ю, відомі журналісти назвали його “джинсою”

Попередня стаття

Як Карплюк і його “банда” орудували в Ірпені

Наступна стаття

Вам також може сподобатися

Коментарі

Відповісти

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше в Нові Обличчя