Впродовж кількох років мешканці Ірпеня відстоювали від вирубки і забудови зелену територію ДСО – державної служби охорони (Ірпінського міжрайонного відділу поліції охорони, який знаходиться біля 1-ї школи).2 липня 2019 року, майже через рік після скандальновідомого протистояння між місцевими жителями з одного боку і тітушками, яких прикривала поліція з іншого, Державне бюро розслідувань зареєструвало кримінальне провадження стосовно ексначальника ГУНП в Київській області Дмитра Ценова та працівників ДСО.
Кому належить земля на ДСО?
Як відомо, будівельні роботи земельної ділянки перебуває в державній, а не комунальній власності, тривають з літа 2018 року. Місцева влада та керівництво охоронної служби уклало угоду із забудовником начебто задля покращення житлових умов співробітників. Тож зведення висотки, що будується з порушенням будівельних норм і незважаючи на категоричний спротив мешканців навколишніх будинків, намагаються легалізувати під приводом будівництва службового житла для працівників ДСО. Хоча більшість ще не зведених квартир виставлено на продаж на сайті забудовника.
Місцева громада хотіла б, щоб на цій землі, яку для своїх службових потреб використовує Ірпінське відділення ДСО (вул. 8 Березня, 23), з’явилися сквер або дитячий садочок чи школа.
Чому не вдалось зберегти зелену зону?
Не зупинив забудовника ні спротив громадськості, ні те, що ці землі державні, і суд наклав на них арешт, тому там заборонено проведення будь-яких робіт. Впродовж 2016-2017 років Карплюк неодноразово сідав за стіл переговорів з активістами. Та навіть на провладному місцевому каналі публічно заявляв, що Ірпінська міська рада не видавала жодного дозволу на забудову тієї території. І заявляв, що міською владою на ДСО буде облаштовано громадський сквер “Їжачок” (тепер очевидно, що кілька вцілілих дерев будуть не сквером а прибудинковою територією багатоповерхівки).
Протистояння громади і титушок
За словами представників громади мікрорайону Олексія Гавриліна та Володимира Маркіна ситуація склалася із зеленою зоною на ДСО спричинена беззаконням і бездіяльністю правоохоронців. Захищати незаконне будівництво від протестів місцевих жителів на допомогу тітушкам прийшли ще й правоохоронці. До людей застосували спецзасоби, матусь із маленькими дітьми обдавали з вогнегасників.
В обох випадках на відео та фото зафіксовані особи, які вчиняли проти людей насилля. Проте правоохоронні органи майже рік ігнорували розслідування цих справ, зокрема виправдовуючись нестачею кадрів.
Водночас у ситуації по ДСО це не завадило керівництву поліції в липні 2018 року завезти до Ірпеня спецпризначенців. Замість виконання своїх прямих обов’язків вони ретельно охороняли паркан навколо ділянки, де на комунальній землі триває будівництво висотки.
12-типоверхівка на 300 квартир замість парку
Втім влітку 2018 року суд скасував арешт земельної ділянки на території ДСО. Тоді ж було знищено більшість дерев та почалось зведення багатоповерхівки і продаж квартир наближеною до Володимира Карплюка будівельною компанією Антона Мирончука “Орлан Інвест-груп”. Це 12-поверхова споруда із 3 секцій на 300 квартир. Передбачено наземний паркінг. Забудовника не зупиняє те, що за Генеральним планом розвитку м. Ірпеня тут передбачена садибна забудова, не розроблено детального плану території. Спорудження відбувається за підробленими документами.
Громада кликала на діалог посадовців
Про цю проблему неодноразово згадували на різних масштабних акціях та заходах, обговорювали на пресконференціях в УНІАН та Укрінформ.
30 серпня в прес-центрі УНІАН під час прес-конференції на тему “Чому МВС прикриває беззаконня у Приірпінні?”. На цю зустріч ірпінська громада викликала і начальника ГУ Нацполіції у Київській області Дмитра Ценова. Однак він проігнорував запрошення.
Зокрема йшлося, шо ірпінська місцева влада перевищила свої повноваження дозволивши забудову земельної ділянки, яка є в державній, а не комунальній власності.
Сподіваємось, відкриття кримінальної справи – це лише перший крок до вирішення цієї ситуації.
Територія ДСО, на якій залишилось до десятка дерев, анонсованого ірпінською владою сквера “Їжачок” вже давно перетворилась на будівельний майданчик, на якому зрізали дерева та який захищають тітушки від активістів. Будь-які намагання громадськості вплинути на цей процес досі закінчувались фіаско. Тому чи вдастся відстояти зелену зону та чи будуть притягнуті до відповідальності керівники поліції та колишній очільник міста Карплюк – питання риторичне.
Коментарі