В Ірпені розпочали масштабне будівництво житлового масиву під прикриттям школи. Мер Ірпеня Володимир Карплюк вибрав маніпуляцію зі школою, оскільки це одне з найбільш проблемних питань в місті. Тут лише 6 шкіл, більші й новіші працюють на 3 зміни – першу, другу й додаткову.
Влітку 2018 р. в Ірпені всюди анонсували початок будівництва нової школи: про це “кричали” білборди та заступник і секретар тодішнього мера Володимира Карплюка.
Щоб протест громади був меншим, адже заплава річки Ірпінь – це землі, на яких будувати небезпечно, Карплюк пообіцяв містянам школу. Це найбільш болюче питання для корінних ірпінчан та новоселів. Населення зросло вдвічі, а нових шкіл не збудовано. Натомість в Ірпені за останні чотри роки звели 1 млн 200 тис кв м житла.
Наразі, на місці обіцяної школи, вже “виросли” багатоповерхові будинки. Незважаючи на те, що відсутня реєстрація повідомлення про початок будівельних робіт, проектно-кошторисна документація і т.п., тут практично цілодобово працює будівельна техніка. За словами будівельників, керує незконним будівництвом місцевий депутат, член партії «Нові обличчя», соратник екс-мера Карплюка – Ігор Оверко.
Нагадаємо, що незважаючи на експертні висновки екологів про неможливість будівництва на цій території через виникнення екологічної катастрофи у всій Київщині, Ірпінська міська рада в кінці 2017 р. року все ж змінив цільове призначення на ділянку “під будівництво та обслуговування багатоквартирного житлового будинку”
Пізніше, 25 січня 2018 р., на ділянку було накладено арешт. Незважаючи на це, ірпінські чиновники міської ради анонсували на цій ділянці будівництво нової школи і незаконно розпочали активні будівельні роботи, незважаючи на те, що
- ділянка заарештована;
- це приватна земля, і будівництво комунальних об’єктів, таких, як школа, неможливе;
- ділянку знаходиться за межами міста;
- територія майбутньої «школи» знаходиться між двома каналами меліоративної системи, що підвищує ризик підтоплення та руйнування споруди.
Окрему небезпеку становить той факт, що торф, що залягає тут шарами, має здатність “провалюватися”. Крім того, за свідченнями місцевих жителів, на цій території спалахують торфовища.
Також вдалося з’ясувати за офіційними відповідями на запити громадян, ні Ірпінська міська рада, ні Київська обласна державна адміністрація не є замовниками школи по вул. Підгірна.
Будівництво «нової» школи – це черговий фейк від місцевої влади, цинічно маніпулює болючими для суспільства питаннями, адже кількість шкіл в місті при збільшенні населення вдвічі залишається на колишньому рівні.
Джерело: ukranews.com
Коментарі