Після гучного провалу на виборах в народні депутати по «намоленому» 95-му виборчому округу, колишній мер Ірпеня і головний місцевий забудовник Володимир Карплюк має намір з головою опуститися в «бізнес». Ключовим його проектом стане «Синергія Сіті» – наймасштабніший житловий комплекс на 72 будинки в заплаві річки Ірпінь, прибуток на якому може скласти близько чверті мільярда доларів. Втім, амбітний проект може перетворитися в чергову кримінальну справу проти одіозного політика.
У липні 2019 року в реєстрі дозвільних документів Держархбудінспекції з’явився запис під № ІУ 113191900325. Якась фізособа отримала дозвіл на будівництво житлового комплексу з повним спектром установ і підприємств і загальноосвітньою школою (I-ХIII черзі), по вул. Достоєвського і вул. Озерний в місті Ірпінь Київської області (1,2 черги будівництва). Для стороннього спостерігача ця інформація нічого не означає, поки ми не почнемо розбиратися, а що ж це за проект.
Об’єкт збираються будувати на земельній ділянці 3210900000: 01: 170: 0036 площею 13,7686 га. Згідно Публічної кадастровій карті, це скандальна заплава річки Ірпінь за межами міста. При чому сама ділянка поки ще призначена для ведення підсобного сільського господарства. Підрядник будівництва – компанія «БК« Будтайм »(код 42166207).
У мережі вже є сайт проекту – «Синергія Сіті». Жителі Ірпеня і околиць відразу здогадаються, що за ним стоїть відомий в місті забудовник – Ігор Оверко, який насправді є лише прикриттям для екс-мера міста Володимира Карплюка.
Також жителям Ірпеня добре відомо, що саме в цьому місці Карплюк спочатку обіцяв побудувати школу, і навіть рекламував початок будівництва навчального закладу. Тільки коли будівля перевалила за 4-5-й поверхи, стало зрозуміло, що ніякої школи тут не буде, а місцеві школярі продовжать вчитися в три зміни “на голові один в одного”. Як стало зрозуміло згодом, заяви про школу були потрібні виключно для легалізації майбутньої забудови всієї заплави.
Екологічна бомба під Києвом
Незважаючи на те, що дозвіл на будівництво отримано тільки зараз, будівництво йде повним ходом вже близько року.
Продажі в «Синергія Сіті» ще не почалися, але сайт вже зазиває потенційних покупців ексклюзивними умовами для перших інвесторів. Тут зведуть 72 (!) будинки, обіцяють школу на 1300 місць, 5 приватних дитсадків і один комунальний. Тут же хочуть побудувати близько 6 тис. паркомісць, 500 магазинів і набережну довжиною в 9 км. Термін введення в експлуатацію перших секцій – 3-й кв. 2020 року.
Це той самий ЖК «Синергія Сіті», заради якого буде зруйнована ціла екосистема заплави, що призведе до екологічної катастрофи прямо біля Києва. Будуть знищені дренажні канали, вже по-варварськи вивозиться торф, а ями засипаються будівельним сміттям. Через порушення водного балансу в заплаві, з одного боку, не буде достатнього зволоження грунту – це буде сприяти збільшенню кількості займання торфу. З іншого – не буде відбуватися відкачка води з навколишніх кварталів, в результаті чого нові будинки і існуючі вулиці приватного сектора буде регулярно затоплювати. Не кажучи вже про те, що річку Ірпінь планують забетонувати в набережну, заблокувавши її природне русло. Що призведе до непередбачуваних наслідків під час щорічних розливів.
Незважаючи на численні протести, на які виходили місцеві активісти, будівництво цього об’єкту так і не припинялося.
Справа на $ 260 млн
Насправді, це той самий ЖК «Синергія Сіті», заради якого в грудні 2018 року Володимир Карплюк зі своїми посіпаками в міськраді за кілька хвилин прийняв новий Генеральний план, в якому самовільно «розширив» кордони Ірпеня в тому числі і на заплаву. Заплава насправді є територією Київської області, і на неї не поширюється юрисдикція Ірпеня. Розпил та прийняття Генплану відбувалися з мовчазної згоди центральної влади, а також «смотрящих» за Київською областю від попереднього Президента (тепер уже екс-нардепів Ярослава Москаленко і Сергія Березенко). Чому вони готові були закрити очі на ці махінації Карплюка? Тому що він погодився фінансувати в окрузі виборчу кампанію Петра Порошенка, і навіть надавав під неї свою виборчу «сітку».
Заради афери з заплавою сотні жителів міста і навколишніх сіл позбавляються можливості вести власне присадибне господарство (хоча землі тільки для цього і придатні).
Справа в тому, що будівництво займе не тільки зазначену ділянку, а й сусідні. Загальна ж площа складе кілька сотень гектарів. Самі ж ділянки виведені через схеми на підставних осіб. Наприклад, один з них «купили» на аукціоні як заставне майно всього-навсього за 450 тис.гривень або $ 5 тис. за гектар, що немислимо дешево для цієї території. При цьому офіційно низьку ціну землі якраз і пояснювали тим, що на ній нічого неможливо будувати, що це звичайні пасовища.
Місцеві експерти вже підрахували ціну питання: це мінімум $ 260 млн прибутку (на заплаві збираються звести 520 тис. кв. метрів житла за ціною не менше $ 500 за квадрат). Крім того, тут же збираються освоїти ще 75 млн грн. бюджетних коштів на будівництво набережної (підрядником хоче виступити бізнес-партнер Карплюка Сергій Пащинський).
Піраміда Карплюка
Чому Карплюк вирішив залізти на чужу територію і почати незаконно освоювати землі області? Справа в тому, що вже існуючі проекти екс-мера це, по суті, піраміди, які є аналогом відомої піраміди BGM одного Карплюка Ігоря Вишнякова. За інвестування в які, до речі, сам Карплюк і агітував. Грошима нинішніх інвесторів фінансуються квартири попередніх покупців. Тому для підживлення цієї величезної схеми потрібно ще більш масштабний проект нібито «дешевого» житла, щоб залучати все нових і нових довірливих покупців.
Чому житло Карплюка нібито «дешеве»? Головний «секрет» полягає в тому, що його компанії і компанії його бізнес-васалів типу Ігоря Оверко не платять податки, використовуючи схему спільної діяльності і взагалі не «напружуються» з приводу підключення будинків до інженерної інфраструктури, не кажучи вже про будівництво соціальних об’єктів – від дитсадків і шкіл до парковок і медустанов – в обсягах, достатніх для нових жителів міста.
Як же тоді ці будинки здають в експлуатацію? Тут у Карплюка теж є «невелика хитрість». Справа в тому, що він вже багато років перебуває в злочинній змові з головою Київської обласної ДАБІ Олександром Коломійцем, з яким вони разом заробляють шалені гроші як на видачу забудовникам дозволів, так і на індульгенції від перевірок. Як відомо в Україні близько 10 років діє схема, по якій дозвільні документи ДАБІ коштують близько 5 $ з кожного побудованого метра житла.
А ось з ЖК «Синергія Сіті» довелося розщедритися вже і самому Карплюку. При чому не на рівні області, а на рівні всеукраїнського відомства. Чи правдива інформація про отримання дозволу на будівництво об’єкта, який принесе мінімум $ 260 млн доходу? З чуток, за таку чудову нагоду глава ДАБІ Сергій Кузьмін отримав від Карплюка і його структур $ 1 млн.
У підсумку залишається лише зібрати воєдино всі статті Кримінального кодексу, за якими проти Карплюка має бути відкрито кримінальне провадження за початок будівництва ЖК «Синергія Сіті».
- зловживання владою і службовим становищем
- хабарництво в особливо великих масштабах
- службове підроблення
- і звичайно ж, нещодавно дбайливо «розконсервована» СБУ стаття «екоцид», тому що ніхто до кінця не знає, як швидко буде знищена екосистема заплави і як скоро це негативно позначиться на мешканцях не тільки Ірпеня, а й столиці.
Відмінне доповнення до вже існуючих 10-ти кримінальних справ, від яких Карплюк збирався сховатися за депутатським мандатом і від яких тепер, мабуть, спробує сховатися в Польщі.
Перекладено зі ZNAJ.UA
Коментарі