Для підконтрольних ЗМІ Карплюк часто розповідає про розвиток улюбленого міста, проте реальних зрушень за 5 років так і не було: інфраструктура в місті геть відсутня, а зелених зон, які існували кілька десятків років, і були оздоровницями, з кожним роком стає все менше і менше.
На їх місці ростуть «мурашники», 90% з яких зводяться з порушеннями. Наприклад, в будинках відсутні пожежні сходи і горищні приміщення, які продають під виглядом мансард. Причому побудовано все так, що жодна з спецмашин не зможе під’їхати до новобудови в разі пожежі: через недотримання будівельних норм і великої кількості припаркованих машин.
«Казкові обіцянки» Карплюка про будівництво шкіл та садочків, на тлі зростання населення, виглядають нереально і навіть цинічно. Інфраструктура повністю відсутня, а залишився ліс зменшується з кожним днем. Місто гублять у всіх на очах. Виникає питання – хто ж такий цей «солодкий хлопчик» з Вінницької області, який виявився на вершині злочинних схем Ірпеня?
МОЛОДИЙ ІНІЦІАТИВНИЙ ПОДАТКІВЕЦЬ
В Ірпінь Карплюк потрапив в кінці 90-х, як студент Академії державної податкової служби України. Тоді «успішний старт» йому дав ректор цього ВНЗ Петро Мельник, відомий своєю любов’ю до ініціативної молоді: участь в різних гуртках і студентських рухах, віталося більше, ніж саме навчання. Володимир Карплюк швидко це зрозумів і «влився в рух», де став активно займатися громадською діяльністю
У 2001 році він був обраний заступником голови Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молодь за податкові реформи», а вже в 2001 році ініціював створення в Академії студентського парламенту, яке сам і очолив (з 2001 по 2003 рік). Майбутній політик повністю загруз у студентських ініціативах і активностях. А з 2003 по 2005 роки навіть попрацював викладачем кафедри податкової політики та оподаткування НАГНСУ.
З 2005 року Карплюк стає керівником Управління розвитку молодіжної політики політичної партії «Третя сила», членом Молодіжної ради при КОДА та Громадської ради міста Ірпеня, головою ради молодіжних громадських організацій Бучі.
ХТО ЗА НИМ СТОЯВ?
Відразу виникає питання – хто просував молодого-ініціативного?
Поблизу Києва було ударно розташовано дуже багато дорогої землі, і це не могло не привернути увагу майбутнього «градоначальника». Для початку йому потрібно було влаштуватися в Ірпені. У 2004 році він заснував власний рекламний бізнес, чому посприяла його мати – Зоя Карплюк, яка в 1995 році створила в Вінниці рекламне агентство «Сарафан».
У 2009 році це підприємство було перереєстровано в Бучі, і в подальшому зайнялося будівельними роботами. Воно належало Володимиру і Ларисі Карплюк (дружина).
«Сарафан» став оператором ринку зовнішньої реклами в Ірпінському регіоні, чому сприяв не останній там людина – Петро Мельник, який мав пряме відношення до Партії регіонів і дуже хороші відносини з одним з її засновників і головою Державної податкової адміністрації України (1996-2002) Миколою Азаровим.
Ще одним важливим людиною, зі студентського оточення Карплюка, виявився Андрій Пінчук, який очолював Союз молоді Партії регіонів. Його заступником був молодший син президента Віктора Януковича.
З Пінчуком вони «спрацювалися» ще в Академії і саме з ним Карплюк заснував кишенькову організацію «регіоналів» – «Молодь за податкові реформи», яка повинна була агітувати молодь за «Донецьких товаришів». Пінчук і сьогодні на слуху, адже в 2015 році він був оголошений в розшук Службою безпеки України у справі про «диктаторських законах» 16 січня.
Сходження у всіляких молодіжних організаціях і у владі, Карплюк повністю зобов’язаний Партії Регіонів (до яких і мали відношення Мельник і Пінчук). Пізніше Карплюк втерся в довіру до Людмили Федорук – дружині Бучі мера, яка на той момент мала мережу біг-бордів в Бучі. Що дало можливість розширити свій бізнес і стати заступником Бучанської міської голови з економічних питань (2010-2011 роки).
За інформацією багатьох видань, в 2010 році, після безуспішної спроби зайняти крісло мера Ірпеня, він розійшовся в думках з Мельником, оскільки той його не підтримав.
Саме після цього він вирішив стрибнути «під крило» Федорука. Але його амбіції і можливості, оскільки тоді «Партія регіонів» була на коні, підштовхнула Карплюка на створення в 2010 році політичної партії «Нові обличчя», яку в 2012 році він і очолив.
Фінансові справи у Карплюка йшли досить непогано, а рекламні борди по всьому Ірпінському регіону зробили свою справу, і в 2014 році він зміг виграти місцеві вибори. Зайняти місце мера. Навіть при тому, що його «ідейні натхненники», на чолі з Януковичем, були видворені з країни.
ТОТАЛЬНА ЗАБУДОВА БЕЗ РОЗВИТКУ ІНФРАСТРУКТУРИ
Для Карплюка настала нова ера – висоток і дерибану лісу. Він протягнув своїх родичів і прихильників на ключові місця в регіоні, і зумів заручитися підтримкою місцевий електорат. Завдяки вдалому рекламному ходу – будівництво парків і скверів в місті.
У цьому йому сприяла компанія «Будрегіонінвест», яка отримала можливість звести безліч житлових об’єктів:
«Новатор»;
«Центральний»;
«Варшавський двір»;
Rich Town;
«Буча Квартал»;
«Полтавський»;
«Сімейний»;
«Центральний»;
«Лісова Буча»;
«Парковий».
Вдумайтеся: на 60 тис. Містечко-супутник (на 2013 рік населення становило 42 тис. Чоловік), вже сьогодні налічується понад 11 паркових зон. Все це робилося з метою залучення інвесторів, але під виглядом благоустрою відбувалося розкрадання землі під будівництво.
Тільки за 2015 року в Ірпені було зареєстровано 85 новобудов. Це другий показник в Україні після Києва!
За офіційною інформацією чисельність населення в Ірпені на 1 січня 2020 року сягнула 60 тис. Осіб, а за неофіційною – перевищила 100 тис. Осіб.
При цьому ніякого будівництва лікарень, шкіл садків, не ведеться. В Ірпені близько 10 державних садків, і всього 3 школи. Діти навчаються в 3 зміни, а, щоб потрапити до лікаря потрібно виконати нелегку роботу.
У регіоні був побудований і відкритий лише новий корпус ірпінської ЗОШ №17, дитячий інклюзивний центр «Дівоcвіт», два нових садочка – «Колібрі» та «Бджілка». Цілком очевидно, що цього недостатньо, щоб вирішити загальну проблему.
У той же час після того, як Карплюк став мером Ірпеня, в місцевих школах скасували безкоштовне харчування для дітей, а групи продовженого дня стали платними.
КРИМІНАЛЬНА ДЮЖИНА КАРПЛЮКА
Карма початку наздоганяти Карплюка в 2016 році. Після того, як на нього і його команду почали відкривати кримінальні справи, їх налічується більше десятка:
Кримінальне провадження №42016111200000878 від 26.11.2016 року за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ст. 205, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 263 КК України – створення злочинної організації з метою заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах. Ірпінська міська рада укладав договори на надання послуг і виконання робіт з небіжчиком, і виплачували йому мільйони бюджетних коштів. Останній раз дана справа була на слуху в 2019 році і знаходилося в Головному управлінні Національної поліції в Київській області.
Кримінальне провадження №42016110000000052 від 27.01.2016 року за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України – зловживання службовим становищем, що спричинило за собою незаконну зміну цільового призначення 15 га земель лісового фонду на землі під багатоповерхову забудову. А також зміна форми власності цих земель (земельну ділянку між вулицями Соборна і Університетська). У цій справі є документ, де стоїть підпис самого Володимира Карплюка. Надалі, сумнівні документи підписували пов’язані особи.
Кримінальне провадження №42017111200000814 від 30.11.2017 року за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України – незаконне зміна цільового призначення заплавних земель річки Ірпінь, сільськогосподарського призначення, площею понад 18 га на землі під багатоповерхову забудову, шляхом зловживання службовим становищем.
Кримінальне провадження №42017110000000376 від 20.06.2017 року, за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України – перевищення службових повноважень при прийнятті рішення про затвердження детального плану території (також стосується заплавних земель річки Ірпінь, щодо зміни цільового призначення земель).
Кримінальне провадження № 12016110040001945, за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 239-1 КК України – забруднення земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею близько 10 га будівельними і промисловими відходами, з метою подальшої зміни цільового призначення під багатоповерхову забудову.
Кримінальне провадження №42017110000000377 за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України – незаконне зарахування пайової участі не грошовими коштами, як це передбачено законом, а роботами і послугами, які фактично не можна перевірити.
Кримінальне провадження №12017110040002885 від 23.10.2017, за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ч. 1 ст. 246, ч. 1 ст. 364 КК України – незаконне вирубування дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду. Події відбувалися на території Управління поліції охорони (користувач зазначеної земельної ділянки), за адресою: вул. 8 Березня, 23 м Ірпінь. Співробітники поліції, разом з «ТІТУШКИ», в період дії постанови слідчого судді про арешт земельної ділянки, захищали будівництво, яке ведеться фірмою «Альфа-Строй», пов’язаної з бізнес партнером Володимира Карплюка – Антоном Мирончук.
Кримінальне провадження №12015010040002779 за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ст. 356, ч. 1 ст. 364, ч. 2 ст. 382 КК України – самоуправство, зловживання владою або службовим становищем, невиконання судового рішення. Дане кримінальне провадження було зареєстровано за результатами гучного перевірки діяльності Ірпінської міської ради з питань дотримання земельного, водного, природоохоронного законодавства, законодавства у сфері містобудівної діяльності та інших питань яка завершилася ще восени 2015 року. Фігуранти – забудовники, бізнес партнери Володимира Карплюка: ТОВ «Орлан-інвест ГРУП» (ЖК «Єсенін», ЖК «Чехов парк», ЖК «Фаворит»), ТОВ «СМАРТ УНІВЕРСАЛ ГРУП» та ін.
Кримінальне провадження №42017110000000378, за ознаками кримінального злочину (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України – за фактом зловживання владою та своїм службовим становищем посадовими особами Ірпінської міської ради, які з метою отримання третіми особами неправомірної вигоди у вигляді отримання права користування земельними ділянками загальною площею 0,8051 га для їх подальшої забудови багатоквартирними житловими будинками, взяли незаконні рішення про передачу в оренду земельних ділянок. За адресою: вул. Мінеральна, 7, 7ж в місті Ірпінь Київської області в обхід процедури аукціону. Бездіяльність правоохоронних органів дало можливість побудувати, ввести в експлуатацію ЖК «Фаворит», а також реалізувати квартири в зазначеному житловому комплексі.
Кримінальне провадження №42017110000000588, за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 272 КК України – порушення правил безпеки при виконанні робіт з підвищеною небезпекою. Стосується діяльності Володимира Карплюка в 2011 році, коли він був директором ТОВ «Сарафан», і не виконав вимоги законодавства при проведенні робіт з підвищеною небезпекою. Що спричинило за собою смерть одного працівника і отримання тяжких тілесних ушкоджень іншою.
ДОМОВИВСЯ І ВИКРУТИВСЯ
При «регіоналів» справи у Карплюка йшли дуже добре, але як тільки влада помінялася, а все розуміли з ким мер перебував «в зв’язці» (незважаючи на те, що на той момент він вже був лідером «Нових облич»), – кримінальні справи пішли потоком. Про Ірпінь згадав навіть генпрокурор Юрій Луценко. Адже рівень корупції в місті просто зашкалював – тут все вирішував мер.
Правоохоронцям довелося взятися за роботу і накопати купу матеріалу на мера-корупціонера. Йому почали вручати підозри.
Як тільки загострилися пристрасті, скандальний мер не витримав і зірвався. Події отримали новий оборот.
Карплюк втік до Польщі, де у нього також є нерухомість і бізнес. Причому це сталося за кілька годин до початку обшуків.
Здавалося б, час розплати прийшов, але немає. Карплюк повертається в Україну, а депутати Ірпінської ради від «Нових облич» зголосилися активістами і встали на захист свого покровителя.
У Карплюка з’явилися домовленості з обласним центром БПП – він офіційно йде з поста мера Ірпеня за рік до парламентських виборів, а в обмін на це, рух по кримінальних справах припиняється. Головною умовою була підтримка чинного президента Порошенко на президентських виборах. Можна припустити, що сюди входило і фінансування округу, і організація «каруселей», і підключення адмінресурсу, і інші корупційні програми.
2 серпня 2018 року, на сесії Ірпінської міської ради міський голова Володимир Карплюк офіційно оголосив про свою відставку, нібито для подальшої участі у виборах.
Уже під час виборів в приміщенні Ірпінського ради активісти виявили агітаційні листівки за кандидата Порошенко. Але і Порошенко, і сам Карплюк на своєму окрузі – пролетіли. Адже люди давно зрозуміли, що він насправді розкрадає і їх місто, і їхню країну.
Але і тут Карплюк пощастило, адже він мав дуже непогані відносини з екс-прем’єром Олексієм Гончаруком, який і зам’яв кримінальні справи в прокуратурі.
У 2018 році тимчасово виконувати обов’язки міського голови було призначено секретар Ірпінської міськради і права рука Карплюка – Анастасія Попсуй. Яка на початку 2020 року пішла з займаної посади і змінила прізвище на Заблоцька, а тепер намагається потрапити до облради від політичної сили «За майбутнє». З чуток, відносини Попсуй з Карплюк похитнулися.
Після цього, Карплюк просунув в мери свого інженера – Андрія Литвинова, який з великою ймовірністю, може також балотуватися на осінніх виборах.
Таким чином, Карплюк планує взяти реванш і повернутися до влади зі своєю командою, що буде означати лише одне – остаточне розкрадання і занепад Ірпеня.
Джерело: https://dubinsky.pro/
Коментарі