МедіаНовини

Витрати Карплюка на телерекламу більші, ніж у великих політичних партій

0

Вже цілий місяць центральні телеканали України транслюють агітаційну телерекламу Володимира Карплюка, адже він – єдиний кандидат-мажоритарник, який може дозволити собі витратити 6,5 мільйонів гривень за кілька тижнів трансляції. Та виявляється, що такі витрати не по кишені не не всім мажоритарникам, а й не всім політичним партіям.

Ролики тривалістю в 20 секунд за підрахунками Руху ЧЕСНО транслювались за період з 17 червня по 7 липня 327 разів на двох загальнонаціональних телеканалах:  “1+1” та “Інтер”. Оскільки телеагітація Карплюка виходила вже після його реєстрації як кандидата, видатки на неї повинні вказуватись в проміжних та остаточних фінансових звітах,та вони досі не були оприлюднені. Саме в звітах Карплюк повинен вказати, скільки та на що витратив, та звідки кошти.

В жодного з 3200 кандидатів-мажоритарників не знайшлось стільки коштів на рекламу, тому  порівнювати його можна лише з аналогічними тратами політичних партій. Популярні партії розпочали свою агітацію ще наприкінці квітня. І хоч до моменту реєстрації партії в ЦВК її реклама офіційно не вважається агітацією, тим не менше, кількість та вартість політичних роликів відслідкувати можливо. Для обрахунку витрат на телерекламу взято лише 5 найрейтинговіших телеканалів: “Україна”, “1+1”, “СТБ”, “Інтер”, “ICTV”. Вартість реклами Карплюка виявилась більшою, ніж реклама таких партій як “Громадянська позиція” Анатолія Гриценка(9,1 млн), “Самопоміч” Андрія Садового(4,5 млн) та “Сила та Честь” Ігоря Смешка (1,8 млн). 

Більше того, витрати Карплюка акумулюються лише за місячний період ( 25 днів), а інших партій – за три місяці ( 79 днів). 

Закон України “Про вибори” регулює видатки на передвиборчу агітацію кандидатів-мажоритарників, які мають становити не більше 16,7 млн гривень. Витрати Карплюка лише на телерекламу та його агітаційний журнал вартістю в 1,3 млн вже складають 65% від цієї суми. Якщо врахувати і інші заходи, які Карплюк фінансує після своєї реєстрації в ЦВК, наприклад, організацію агітаційних заходів, роздачу пайків та роздаткових матеріалів, то він, очевидно, вже перевищив допустимий бюджет в рази. Це свідчить про непереборне бажання ексмера Ірпеня отримати депутатський мандат та уникнути таким чином відповідальності за численні злочини.

Щодо дозволеної Карплюком незаконної забудови території ДСО відкрито кримінальне провадження

Попередня стаття

Науковець Дмитро Яблоновський емоційно закликав виборців не голосувати за Карплюка

Наступна стаття

Вам також може сподобатися

Коментарі

Відповісти

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше в Медіа