Кримінальні справи

Кримінальне провадження Карплюку: незаконне переведення цінних земель під забудову

0

На мера Ірпеня Володимира Карплюка було відкрито кримінальне провадження, що стосується незаконної зміни цільового призначення заплавних територій річки Ірпінь. Це 18 гектарів землі сільськогосподарського призначення площею, які перевели під багатоповерхову забудову шляхом зловживання службовим становищем.

Ірпінська міська рада 30 листопада 2017 року на 43-й сесії прийняла низку рішень щодо зміни цільового призначення заплавних земель р. Ірпінь загальною площею понад 18 га — із земель сільськогосподарського призначення на землі під багатоповерхову забудову.

Забудова заплавних земель річки Ірпінь, лише за попередніми підрахунками, принесе забудовникам чистий дохід у розмірі понад 10 млн доларів.

За фактом прийняття незаконних рішень правоохоронними органами області вже розпочато кримінальне провадження.

Кримінальне провадження № 42017111200000814 за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України.

Важливо, на засіданні Національної екологічної ради України, яке відбулося 1 грудня 2017 року, було розглянуте питання незаконної забудови заплави річки Ірпінь. Члени Національної екологічної ради України були одностайні, що забудова цих земель порушує вимоги природоохоронного, земельного та водного законодавства, а звуження заплави, яке неодмінно послідує за будівництвом, може призвести до катастрофічних наслідків, у тому числі, спричинить значне погіршення екологічного стану басейну річки, зменшить площу водозабору, а в результаті остаточно вб’є річку Ірпінь.

На прикладі цього провадження, посадовці міськради, як колишні, так і діючі, а також забудовники продемонстрували, що з правоохоронцями про все домовлено. Фактично громаді показали, що вони недоторкані і закони нашої держави на них не розповсюджуються.

Інакше як можна пояснити, що депутат Ірпінської міської ради, однопартієць Володимира Карплюка, Ігор Оверко при наявності судового рішення про накладенні арешту на земельні ділянки, у вигляді заборони їх використання, розпочав будівництво чергового житлового комплексу, відкрито афішуючи це у засобах масової інформації а співробітники Ірпінського відділу поліції повністю бездіяли та продовжують бездіяти.

Вже більше трьох років в Приірпінні йде війна активістів з забудовниками на території заплави річки Ірпінь, подано ряд позовів і справи слухаються в судах. Проте завдяки кришуванню правоохоронними органами місцева влада забудовників продовжує перетворювати заплаву на будівельний майданчик.

Карплюк отримав кримінальне провадження за фактом перевищення службових повноважень

Попередня стаття

На Карплюка відкрита кримінальна справа за забруднення екології

Наступна стаття

Вам також може сподобатися

Коментарі

Відповісти

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *