Днями окремі інтернет-ресурси почали розповсюджувати інформацію про доручення Генпрокурора України перевірити роботу скандального керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури Юрія Дмитруня після звернення нардепа Ігоря Герасименка. Та є всі підстави вважати, що скандальним його зробили фігуранти кримінальних справ, які він розслідує, а саме – члени “Нових облич” на чолі з ексмером Ірпеня Володимиром Карплюком та його медіа-консультантом Петром Щербиною, а Герасименко став всього лише прикриттям чергової дискредитаційної діяльності та створення штучного резонансу навколо його персони.
Кримінальні розслідування проти ірпінських топ-чиновників тривають. Поки прокурори виконують свою роботу, фігуранти численних кримінальних проваджень поливають їх “брудом” та намагаються відвести увагу від власних злочинів. Їхню причетність до замовних матеріалів проти правоохоронців ми аналізували раніше, вказавши, що після кожного розкритого злочину або програного суду команда Карплюка розпочинає інформаційний наступ на своїх опонентів.
Остання хвиля “чорного піару” накрила керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури Юрія Дмитруня. І даний факт збігається в часі з розглядом в суді справ, в яких фігурує або бізнес Карплюка, або він сам, або його “група підтримки” з міської ради. Нещодавно суд програв депутат Ірпінської міської ради від “Нових облич” Ігор Оверко і ділянки під незаконною забудовою на заплаві залишились під арештом.
Так само суд програв і бізнес-партнер Олександр Пікулик, який намагається забудувати ділянку під знесеним ірпінським військоматом, яка дісталась йому незаконно. Також під нещодавно була арештована ділянка, на якій і Оверко і Пікулик будували багатоповерхівки замість пологового будинку. Кримінальні справи є в біографії практично всіх “дійових осіб”, які знаходяться під впливом Карплюка: деякі з них розслідуються і досі.
Ресурс “Антикор” повідомляє, що Генпрокурор України Руслан Рябошапка доручив перевірити діяльність керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури після відповідного звернення народного депутата від “Слуги Народу” Ігоря Герасименка. Саме цей лист оприлюднили журналісти Антикору . Та непримиренний борець з корупцією, схоже, стає її безпосереднім учасником.
На захист цього твердження стають два аргументи: захист інтересів кишенькової ГО “Центр “Стоп корупції”, що маскується під однойменну всеукраїнську антикорупційну організацію, та безпосередня публікація листа Генпрокурора Рябошапки до народного депутата, якої немає у вільному доступі, а отже, її журналістам або замовникам надав особисто депутат чи хтось з його помічників.
Використання ручних громадських організацій властиве команді Карплюка. Окрім ГО “ Центр “Стоп корупції” вже відзначались участю в дискредитаційних діях опонентів. В лютому 2019 року двоє їхніх активістів влаштували мітинг за звільнення голови Державної фіскальної служби Олексія Кавиліна.
У “Нових облич” конфлікт з Кавиліним розпочався після того, як працівники ДФС розкрили схему ухилення забудовників Ірпеня від сплати податків на сотні мільйонів гривень. Тоді проти нього розпочалась активна інформаційна кампанія і навіть був створений сайт – https://kavilin.net, який слугував таким собі архівом для “чорного піару”. А матеріали проти Кавиліна активно поширювали не лише “зливні бачки”, а й провладні ЗМІ та ГО, в тому числі “Рупор Ірпеня”, що належить подругам Карплюка – Лілії Мельник та Альоні Голоті.
Претензії до Дмитруня в ірпінських ЗМІ виникли саме після того, як наприкінці літа в Ірпінській міській раді пройшли обшуки з вилученням документів. Санкціоновані судом обшуки проводились в межах досудового розслідування кримінального провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст.367 ККУ (службова недбалість). Ця справа стосувалась неправомірної видачі містобудівних умов та обмежень, а також нарахування пайової участі наближеним до влади забудовникам.
Основні тези, які піарники Карплюка копіюють в замовних матеріалах, стосуються нібито причетності до незаконного бізнесу в області, “кришування” незаконної забудови Приірпіння та називають його “найбагатшим прокурором України”.
Звинувачення, здебільшого, віддзеркалюють звинувачення Карплюка та його прибічників, адже це в нього та в його друга-забудовника Ігоря Оверка журналісти загальнонаціональних ЗМІ зайшли задекларованими 672 квартири на двох та саме їхні компанії ведуть незаконну хаотичну забудову Приірпіння.
В свій час сотню квартир Щербина приписував конкуренту Карплюка на позачергових парламентських виборах Олександру Горобцю. При цьому, на жодні документи чи декларації посилань не було виявлено. Попри це, на думку Карплюка та Щербини, у власності Горобця і його партнерів знаходиться аж 127 квартир, що вказано в замовній газеті “За бабло”, що мала на меті скомпрометувати найголовніших конкурентів Карплюка перед виборами.
Сам Горобець таку інформацію заперечив, зазначивши, що не був забудовником і не має у власності жодної компанії, а от Ігор Оверко, який є депутатом міської ради, досі не спромігся пояснити, навіщо ж йому 586 квартир.
То ж абсолютно симетричною є помста Карплюка та команди через звернення до колеги Горобця по роботі у Верховній Раді. Ігор Герасименко був обраний до Верховної Ради на 62-му окрузі (м.Житомир). За пошуком OpenDataBot він є власником ГО “Спілка героїв України та ГО “Альянс учасників бойових дій”. Один з його помічників – земляк Володимира Карплюка, що проживає в сусідньому селі, вінницький бізнесмен Ярослав Підгорняк.
Таким чином “ображені та знедолені” ірпінські корупціонери зуміли створити навколо Дмитруня штучний резонанс, нібито вказуючи на його непрофесійність та заангажованість. Очевидно, це відображає їхні сподівання на те, що відсторонення або зміна прокурора Дмитруня вплине на розслідування вже відкритих кримінальних проваджень.
Та варто нагадати, що багатьма справами проти Карплюка займається ГПУ, а він, замість того, щоб сплачувати призначені йому штрафи, підставляє під слідство своїх колишніх колег з міськради, які вже ходять на допити до прокуратури як на роботу, про що зазначив новообраний секретар ради Андрій Літвинов.
Коментарі