ВажливоКримінальні справи

ТОП-питань, що залишились до Оверка після арешту заплавних земель

0

Після оприлюднення судового рішення про арешт земельної ділянки під скандальним ЖК “Синергія Сіті” в Ірпені Київської області, у інвесторів і звичайних жителів західного передмістя столиці стало виникати багато питань щодо майбутнього не тільки цього проекту, але і інших об’єктів компанії “Синергія”. За словами її директора Ігоря Оверко, свої гроші цьому сумнівному бізнесу довірили не менше 3,5 тисячі сімей. Тому вже незабаром слід очікувати масових протестів ошуканих забудовником інвесторів. Та після нещодавного арешту заплавних земель до забудовника залишилось чимало запитань, на які він не в змозі дати відповідь.

  1. Чому заарештували заплавні землі річки Ірпінь під ЖК “Синергія Сіті”?
    Земельну ділянку під заплавою заарештував Ірпінський міський суд в рамках забезпечення позову Києво-Святошинської місцевої прокуратури. Остання оскаржила незаконне прийняття оновленого генерального плану Ірпеня, згідно з яким ірпінська влада нахабно забрала у Київської області територію заплави річки Ірпінь. Крім того, що це незаконне рішення, забудова заплави є ще й екологічно небезпечною. Це ставить під загрозу здоров’я та життя тих десятків тисяч нових жителів, які збираються купити житло в ЖК “Синергія Сіті”. Саме тому той факт, що рішення суду про арешт ділянки, фактично заморожує пафосно презентований проект ЖК “Синергія Сіті”, є вийнятково позитивним.

2. Як забрати гроші з ЖК “Синергія Сіті”?
В першу чергу інвесторам, які вже встигли вкласти 100% або зробити перший внесок у придбання квартири в ЖК “Синергія Сіті”, слід негайно звернутися до відділу продажів з вимогою розірвати договір інвестування і повернення грошей. У разі відмови – слід написати заяву в поліцію про шахрайство, адже забудовник зобов’язаний повертати гроші і розривати угоду про інвестування на будь-якому етапі за бажанням інвестора.

Паралельно слід також звернутися до профільних юридичних компаній або в орган безкоштовної юридичної допомоги, які нададуть базову консультацію про складання претензії до забудовника і повернення коштів через суд.

Слід також уважно стежити за новинами, пов’язаними з ЖК “Синергія Сіті”, приєднуватися до ініціативних груп ошуканих інвесторів, оскільки колективні скарги і позови правоохоронні органи і суди розглядають більш охоче. Крім того, під час групових позовів є можливість заощадити на послугах адвоката.

3. Чи можна відшкодувати моральну шкоду, завдану участю в проекті ЖК “Синергія Сіті”?
Відшкодування моральної шкоди – не надто поширена практика в Україні. Однак, якщо інвестор зафіксує ознаки розладів здоров’я та інших видів страждань через неможливість забрати кошти з ЖК “Синергія Сіті” або через сам факт участі в цьому проекті, суд може присудити стягнення відповідних коштів з компанії Ігоря Оверко “Синергія”. Знову ж, колективний позов, ймовірно, буде розглядатися більш охоче.

4. Чи поверне Ярослав Москаленко гроші, які брав на “підтримку” оновленого Генплану?
Тут потрібно нагадати, що за даними ЗМІ колишній народний депутат від 96-го виборчого округу Ярослав Москаленко був однією з ключових фігур, яка забезпечувала функціонування піраміди забудовників колишнього мера Ірпеня Володимира Карплюка і його оточення. На плечі Москаленко лягло завдання забезпечувати безперебійну підтримку незаконних рішень Ірпінської міської ради про виділення земель під забудову з боку правоохоронних органів, ряду народних депутатів і органів виконавчої влади на рівні держави і Київської області.

Зокрема, подейкують, що за таку “підтримку” проекту ЖК “Синергія Сіті” Москаленко отримав від Володимира Карплюка не менше $ 300 тис. Це кошти, які були вилучені у громади Ірпеня через схеми розкрадання бюджету, а також отримані у вигляді хабарів від інших, більш дрібних забудовників і підприємців за право вести діяльність на території Ірпеня. Тому справедливим було б повернення цих грошей в громаду для їх інвестування в нові об’єкти комунальної та соціальної інфраструктури.

5. Хто, крім власника “Синергії” Ігоря Оверко, може потрапити до в’язниці за аферу “Синергія Сіті”?
Очевидно, що формальний власник і директор компанії “Синергія” Ігор Оверко є першим кандидатом на понесення кримінальної відповідальності за реалізацію незаконної афери з проектування та зведення ЖК «Синергія Сіті” в Ірпені.

Однак така відповідальність буде набагато відчутнішою і справедливішою, якщо розглядати цю справу як змова в рамках організованого злочинного угруповання. У неї, за нашими припущеннями, можуть входити:

Володимир Карплюк, колишній мер Ірпеня, фактичний власник компанії “Синергія” і інших будівельних проектів в Ірпені, організатор і натхненник незаконного прийняття оновленого Генплану міста
Анастасія Попсуй, і. о. міського голови, яка реалізовувала план і сприяла прийняттю документа Генплану за участю “тітушок” з порушенням усіх можливих норм
Головний архітектор проекту – співучасник злочину через готовність проектувати містечко на 72 будинки на екологічно небезпечній ділянці, поставивши під загрозу життя і здоров’я десятків тисяч людей (загроза підтоплення та руйнування будинків, загроза задимлення через більш інтенсивної пожежної небезпеки на родовищах торфу)
Керівництво обласної Державної архітектурно-будівельної інспекції та інших дозвільних органів, які в змові з Карплюком організували видачу дозвільних документів на початок і проведення будівельних робіт на незаконно виділеній під ЖК “Синергія Сіті” заплаві
6. Чи можливі арешти і заморожування інших проектів Оверко та компанії “Синергія” в Ірпені?
Наскільки відомо з повідомлень ЗМІ, правоохоронні органи зараз проводять перевірку всіх житлових комплексів, які збирається здати в експлуатацію або зводить оточення Володимира Карплюка. Журналісти неодноразово інформували, що система будівництва житла в Ірпені організована за принципом піраміди, коли інвестори нових проектів фактично фінансують попередні об’єкти. Зокрема, вершиною цієї піраміди зараз і є ЖК “Синергія Сіті”, за рахунок якого планується “покрити” збитки і фінансові розриви, сформовані при зведенні інших проектів.

Ці розриви були спровоковані, серед іншого, виборчою кампанією Володимира Карплюка, який тільки офіційно витратив на неї більше $ 1 млн. Оскільки схема роботи цього бізнесу правоохоронцям вже розкрита, то арешти і заморожування інших проектів Оверко та інших поплічників Карплюка – лише справа часу.

7. В які житлові комплекси в Ірпені взагалі безпечно інвестувати?
З огляду на ситуацію в секторі житлового будівництва в Ірпені, навіть місцеві ріелтори не радять в принципі в найближчі 2-3 роки розглядати можливості вкладення коштів в ірпінські новобудови. Оскільки за останні кілька років Володимир Карплюк не допускав на територію міста незалежних забудовників, то абсолютно всі проекти новобудов, які є на ринку сьогодні, що знаходяться під ризиком заморожування. Тому в разі потреби придбати нове житло в передмісті, слід розглядати будь-які інші альтернативні варіанти, крім Ірпеня.

Перекладено з ГолосUA

Забудовник Оверко презентує школу в “Синергії Сіті” краденими фото

Попередня стаття

Співмешканка Карплюка володіє елітним авто, яке належало Ігорю Вишнякову

Наступна стаття

Вам також може сподобатися

Коментарі

Відповісти

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше в Важливо