ВажливоКримінальні справи

Що інкримінує ГПУ, та скільки років позбавлення волі загрожує Володимиру Карплюку

0

Кандидата в Народні депутати України по 95-му виборчому округу Володимира Карплюка викликають в ГПУ для вручення підозри. Цього разу його підозрюють у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм становищем, за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах (ч. 4 ст. 191 КК України).

Повістку про виклик поширила у соцмережі прес-секретар Генерального Прокурора України Лариса Сарган.

Володимир Карплюк є фігурантом низки кримінальних проваджень. У 2018 році він під тиском місцевої громади залишив посаду міського голови, а зараз намагається отримати недоторканість завдяки депутатському мандату. 

Його передвиборча агітація визнана найдорожчою серед кандидатів-мажоритарників, адже він витратив понад 9 млн гривень лише на телерекламу.  І це при тому, що партія “Нові обличчя”, яку очолює Карплюк,  має нульові надходження. За інформацією ЗМІ, передвиборчу кампанію колишнього ірпінського мера профінансували місцеві забудовники. 

Основна ціль отримання Карплюком депутатського мандату – уникнення кримінальної відповідальності по справам, до яких від причетний.

Так, Володимир Карплюк підозрюється у вчиненні низки кримінальних правопорушень, передбачених Кримінальним кодексом України:

  •  ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною організацією з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів), ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191(заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому в особливо великому розмірі у складі злочинної організації),  ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 205 (придбання суб’єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) з метою прикриття незаконної діяльності, вчиненому в складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 358 (підроблення документу, який видається установою, яка має право видавати такі документи і який надає право та звільняє від обов’язків, з метою використання його підроблювачем, вчиненого вчиненому в складі злочинної організації), ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 366 (службове підроблення, а саме внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей вчиненому у складі злочинної організації)  – всі ці справи Карплюк з командою порушили тоді, коли зареєстрували ФОП на покійника та підписували з ним договори на надання послуг, сплачуючи за них мільйони бюджетних коштів. Сума збитків для міського бюджету від цієї афери склала понад 20 млн гривень. 
  • ч. 2 ст. 272(порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на виробництві або будь-якому підприємстві особою, яка зобов’язана їх дотримувати, якщо це порушення спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки). Наприкінці серпня поточного року прокурором Київської області повідомлено про підозру меру Ірпеня, який перебуваючи на посаді директора ТОВ «Сарафан», не маючи усіх необхідних дозволів та ліцензії на будівництво житлового комплексу, порушив правила безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, внаслідок чого одна людина загинула, а іншій спричинено тяжкі тілесні ушкодження.
  • ч. 1 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що потягло за собою незаконну зміну цільового призначення 15 га земель лісогосподарського призначення на землі під багатоповерхову забудову, а також зміну форми власності цих земель ) це земельна ділянка між вулицями Соборна та Університетська на в’їзді в місто з боку КП “Ірпіньводоканалу”).
  • ч. 2 ст. 364 КК України Кримінальне провадження розпочато за фактом незаконного зарахування пайової участі не грошовими коштами, як це передбачено законом, а роботами та послугами, які фактично не можна перевірити. Практично на кожній сесії наближеним забудовникам постійно зараховувались якісь суми у якості пайової участі та відповідно зменшувалась сума, яка підлягає сплаті до бюджету. При цьому види робіт/послуг утаємничуються і громадськості не повідомляються.
  • ч. 1 ст. 239-1 КК України, щодо порушень на заплавних землях р. Ірпінь, за фактом забруднення земельної ділянки сільськогосподарського призначення площею близько 10 га будівельними та промисловими відходами. Забруднення земельної ділянки, це відпрацьована в Приірпінні схема приведення сільськогосподарських земель у непридатний до використання за цільовим призначенням стан для подальшої зміни цільового призначення під багатоповерхову забудову. Як наслідок цільове призначення земельної ділянки змінено, на сьогодні ТОВ “ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП” там здійснюється будівництво житлового комплексу “ОЛІМП”. На сьогодні квартири у майбутньому ЖК активно розпродаються.
  • ч. 1 ст. 246 КК – Незаконна порубка дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду громадськості. Вказане кримінальне провадження більш відоме у зв’язку з подіями, які відбувалися на території Управління поліції охорони, за адресою: вул. 8 Березня, 23, м. Ірпінь. Воно визначне тим, що співробітники поліції, із застосуванням спецзасобів разом з “тітушками”, у період дії ухвали слідчого судді про арешт земельної ділянки, захищали будівництво, яке ведеться фірмою, яку пов’язують із бізнес партнером Володимира Карплюка Антоном Мирончуком.

Крім вище перерахованих порушень Кримінального кодексу, також встановлено факт зловживання Володимиром Карплюком службовим становищем, що потягло за собою незаконну зміну цільового призначення 15 га земель лісогосподарського призначення на землі під багатоповерхову забудову, а також зміну форми власності цих земель. 

Поки тривають досудові розслідування, Карплюк спрямовує свої сили та значні ресурси задля отримання депутатської недоторканності, адже відповідальність за скоєні злочини за вищезгаданими статтями ККУ передбачає покарання аж до 12 років позбавлення волі.

Депутат Червакова назвала Карплюка “політичним гандоном”

Попередня стаття

Маніпуляції прес-служби Карплюка: самі вигадують, самі спростовують

Наступна стаття

Вам також може сподобатися

Коментарі

Відповісти

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Більше в Важливо